Kategorijas
Interesanti fakti Yachting Stories & News

Valis palaidnieks vai pasaka? + VIDEO

Hmmm, redz kas tik pasaulē nenotiek?!
Patiesība vai pasaka? Fakta autori gan apgalvo, ka fotogrāfijas ir īstas, žēl tikai, ka nav minēts nekas par to fotogrāfu…

Ralfs Moth un viņa kompanjons Paloma Verners burāja ar viņiem piederošo 32 pēdu garo jahtu “Intrepid” gar Dienvidāfrikas dienvidrietumu piekrasti, kad valis, sastopot savā ceļā jahtu, nolēma pārlēkt tai pāri, nevis panirt zem tās.
Dienvidu plātņvalis, aptuveni 33 pēdu garš un 40 tonnu smags, ietriecies jahtas mastā un takelāžā un, laimīgā kārtā, atstājis abus burātājus neskartus.
Pēc sākotnējiem ziņojumiem par incidentu, izrādījās, ka ierēdņi Dienvidāfrikā uzsāka izmeklēšanu pēc prasības pieteikuma.
“Mēs izskatītos muļķiigi, ja mums ienāktu prātā pat doma, lai uzsāktu šo krāšņo zīdītāju vajāšanu. Mēs turpināsim burāt un vienmēr izturēsimies ar lielu cieņu pret viņiem” – sacīja Mothes intervijā ar MBY.
Lielākā daļa jūrnieku, kuri burā augšup un lejup gar krastu šajā gada laikā, bieži sastop vaļus savā ceļā un tad veic izvairīšanās manervus, nepārkāpjot vaļu ceļa maršrutu. Šis bija tikai muļķīgs negadījums.
Mothes turklāt noraidīja apgalvojumus, ka foto ir samontēts. Skeptiķu apgalvojumi bija, ka burātāji neskatoties no ūdens izlecošās lielās, melnās masas (vaļa) virzienā.
Fotogrāfijas ir īstas – baismīgas, bet īstas. Tas notika un mēs esam laimīgi, ka palikām dzīvi. Mēs burājām neizmantojot dzinēju un mums pat prātā nenāca, ka kaut kas tāds parādīsies no ūdens.
Jāatzīmē, ka laiva nav norakstīta.
“Masts tiek atjaunots, tiks demontēts un aizvietots ar bimini. (…???) Daži statņi ir salauzti un šur tur ir iespiedumi klājā, bet kopumā mūsu tērauda “Intrepid” ir vesela. Nākamās nedēļas beigās jahta būs gatava doties burājumā” ,teica Mothes

Un ja nu kas pazudis tulkojumā, tad info ir šeit:
http://www.mby.com/news/492554/yacht-skipper-we-didn-t-provoke-whale-photos-are-real

56557_pic2 56557_pic1