Kategorijas
Yachting Stories & News

Burāšana mākslas filmās

Lūk dažas no filmām, kuras esmu redzējusi par burāšanu. Cik nu to ir mācējuši parādīt cienījamie režisori. Pāris filmas par burāšanas sacīkstēm un filmas, kurās jahtu ainas ir izmantotas krimināldrāmas spraigākam sižetam vai komisku un jautru piedzīvojumu attēlošanai. Kādas mākslas filmas ar burāšanas ainām esat redzējuši jūs?

Vējš

ASV (1992)

Režisors: Carroll Ballard

Lomās: Jennifer Grey, Rebecca Miller, Matthew Modine, Stellan Skarsgård, Jack Thompson, Ned Vaughn, Cliff Robertson

Fantastiski skaista filma par sacīkšu jahtām un divu burātāju – jauniešu mīlas stāstu. Modins un Greja gandrīz izjauc savas attiecības pastāvīgu strīdu dēļ, kas rodas dēl ļoti sarežģīta un atbildīga notikuma: burāšanas sacensībām – Amerikas kauss (America’s Cup). Filmā daudz krāšņu un aizraujošu sacīkšu ainu, jahtu būvniecības skati un informācija par to.

DEEP WATER55613_file_name

(2007)

Režisors: Jerry Rothwell, Louise Osmond

Lomās: Donald Crowhurst, Clare Crowhurst, Simon Crowhurst, Bernard Moitessier, Francoise Moitessier de Cazalet

Viens no 20.gadsimta ievērojamākiem burāšanas stāstiem – drīzāk dīvains nekā fantastiks, bet ar daudz piedzīvojumiem. Donalds Crowhursts – viens no deviņiem burātājiem, kas 1969. gadā pievienojās „London Times” sponsorētā konkursā. Konkursa uzdevums bija veikt solo ceļojumu apkārt pasaulei un šim ceļojumam bija augsta publicitāte .Crowhursts – izbijis inženieris, kļuvis par jūrnieku ar gandrīz vislielāko pieredzi. Viņš uzņēmās milzīgu finansiālu atbildību par laivu ar kuru viņš ceļoja. Pēc pāris ceļā pavadītām nedēļām jahtai parādījās sūce. Turpināt ceļu bīstamajos ūdeņos netālu no Horna raga būtu pašnāvība, bet atgriezties mājās nozīmētu pazemojumu un finanansiālu krahu. DEEP WATER ir stāsts par ego, ambīcijām, iztēli un neprātu.

55614_file_nameDead Calm

(1989)

Režisors: Phillip Noyce

Lomās: Nicole Kidman, Sam Neil, Billy Zane

Trilleris

Laulāto pāris, atgūstoties no pārdzīvojumiem sakarā ar sava dēla nāvi, dodas izbraucienā ar jahtu jūrā. Baudot atpūtu viņi pamana burinieku, no kura glābšanas laiviņā mūk nezināms vīrietis, kurš apgalvo, ka burukuģis grimst. Kamēr uznemtais pasažieris atpūšas, ziņkārīgais vīrs ar laiviņu dodas apskatīt pamesto burinieku. Atstājot savu sievu ar nezināmo vīrieti uz jahtas vienus pašus. Grimstošājā buriniekā vīrietis ierauga tādas ainiņas, ka mati ceļas stāvus.Dead Calm

(1989)

Režisors: Phillip Noyce

Lomās: Nicole Kidman, Sam Neil, Billy Zane

Trilleris

Laulāto pāris, atgūstoties no pārdzīvojumiem sakarā ar sava dēla nāvi, dodas izbraucienā ar jahtu jūrā. Baudot atpūtu viņi pamana burinieku, no kura glābšanas laiviņā mūk nezināms vīrietis, kurš apgalvo, ka burukuģis grimst. Kamēr uznemtais pasažieris atpūšas, ziņkārīgais vīrs ar laiviņu dodas apskatīt pamesto burinieku. Atstājot savu sievu ar nezināmo vīrieti uz jahtas vienus pašus. Grimstošājā buriniekā vīrietis ierauga tādas ainiņas, ka mati ceļas stāvus.

 

55615_file_nameKAPTEINIS RONS

ASV (1992)

Režisors: Toms Eberhards

Lomās: Kurts Rasels, Mārtins Šorts, Mērija Keja Pleisa, Dens Batlers, Toms Makgovans

Komēdija.

Kāda lielpilsētas ģimene saņem mantojumā vecu jahtu, kas kādreiz piederējusi slavenajam aktierim Klārkam Geiblam. Viņi nolemj doties kopīgā ceļojumā, lai izbaudītu tropu karsto sauli, zilās debesis un jūru. Taču Hārviju jahtas kapteinis izrādās ārkārtīgi neparasta personība – gluži kā no pirātu stāstiem. Netrūkst pat īstiem jūras vilkiem tik raksturīgā acs pārsēja. Pateicoties viņam, laiskas atpūtas vietā Hārviju ģimenei brīvdienas ir jāpavada, bēgot no noziedzniekiem un pat Kubas policijas!

 

 

 

55616_file_nameOPEN WATER 2

Vācija (2006)

Režisors: Hanss Horns

Lomās: Sjūzena Meja Preta, Nikloss Lengs, Elī Hilisa

Trilleris

Bijušo skolasbiedru kompānijai nedēļas nogales atpūta uz jahtas pārvēršas par īstu traģēdiju. Būdami atklātā jūrā tālu no karsta, jaunieši nolemj nopeldēties un visi kā viens lec aiz borta, aizmirstot vienkāršu lietu – nolaist trepes! Bez tām viņi nevar tikt atpakaļ jahtā un nokļūst bezgalīgo ūdeņu gūstā. Jautrā ballīte negaidīti pārvēršas nežēlīgā cīniņā par izdzīvošanu… Trilleris „Atklātie ūdeņi 2: dreifā” ir balstīts uz patiesiem notikumiem

 

 

 

 

 

 

 

 

55618_file_nameFool’s Gold

(2008)

Režisors: Andy Tennant

Lomās: Matthew McConaughey, Kate Hudson, Donald Sutherland.

Komēdija.

Atkal kārtējā apslēpto dārgumu meklēšana, šoreiz Spānijas karalienes pūrs – 40 kastes ar zeltu un dārgakmeņiem, kas 1715. gadā pazuda Karību jūrā. Un apsēsts profesionāls dārgumu meklētājs, kas dzen zeltam pēdas. Protams, ka konkurenti arī nesnauž.
Kā šādās filmās pierasts – kolosāli dabasskati, pievilcīgi aktieri, pamatīga deva humora.
Šajā filmā tā pat ir kuterošana, nevis jahtošana, bet tomēr – saulaina, vējaina un jautra!